Internetowe strony to dla nich łatwizna

Autorzy sukcesu, od lewej: Paweł Rabiej, Piotr Kogus, Dominik Kindlik, Henryk Lasko (opiekun), Grzegorz Paniw i Tadeusz Baran (dyr. ZSEiO).
Fot : NORBERT ZIĘTAL

 

PRZEMYŚL. Paweł Rabiej, Piotr Kogus, Dominik Kindlik i Grzegorz Paniw, pracujący pod kierunkiem nauczyciela Henryka Lasko, zajęli drugie miejsce w Podkarpackiem na najlepszą stronę internetową poświęconą olimpiadzie. Walkę o 1. miejsce przegrali, o pół punktu, z I LO w Krośnie.

Czasu nie mieliśmy zbyt wiele, więc tempo pracy było szybkie - mówi Paweł Rabiej, szef uczniowskiego zespołu.
Pracowali od stycznia do kwietnia. Często nocami, bo nikt ich nie zwolnił z innych, szkolnych obowiązków.
Na stronie miały się znaleźć: esej o idei olimpiad, opis dowolnej dyscypliny olimpijskiej, sylwetka sportowca, wybrane igrzyska oraz analiza sportu w szkole i regionie.
- Wybraliśmy siatkówkę i lekkoatletę Michaela Johnsona - opowiada Paweł.
Za witrynę przemyscy uczniowie otrzymali maksymalną ilość punktów - 95. Kolejne 5 mogli zdobyć podczas dogrywki, czyli konkurencji sportowych, w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Uzyskali 4,5 pkt.
- Przegrana o pół punktu to żadna porażka. To dla nas wielki sukces. Chłopcy wygrali dla szkoły odtwarzacz DVD, skaner i oprogramowanie - mówi Tadeusz Baran, dyrektor ZSEiO w Przemyślu.
Konkurs Internetowa Szkoła Olimpijska 2004 ogłosił prezydent Aleksander Kwaśniewski. Zorganizowany został w ramach programu "Internet w szkołach”, przy współpracy Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Konkursową witrynę można znaleźć pod adresem:
www.nikomsystem.pl/zseio/iso

www.gcnowiny.pl NORBERT ZIĘTAL
25. Maja 2004 19:18